پنبه اى نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها

پنبه اى: نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها وزارت خارجه وزارت امور خارجه بین الملل آمریکا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خوش‌شانس‌ترین بازیگر بدشانسم

سعید کوچولوی فیلم «میم مثل مادر» حالا دانشجوی رشته کارگردانی هست، بازیگری را به عنوان حرفه گزینش کرده و حسابی در این باره جدی هست. بعد از دو سال کار سنگین در سر

خوش‌شانس‌ترین بازیگر بدشانسم

خوش شانس ترین بازیگر بدشانسم

عبارات مهم : سریال

سعید کوچولوی فیلم «میم مثل مادر» حالا دانشجوی رشته کارگردانی هست، بازیگری را به عنوان حرفه گزینش کرده و حسابی در این باره جدی هست. بعد از دو سال کار سنگین در سریال «سرزمین کهن» به دلایلی که در گفت وگوی ما خواهید خواند، بازیگری را رها کرد و به درس و مدرسه اش پرداخت.

خوش‌شانس‌ترین بازیگر بدشانسم

دبیرستانش را در رشته تجربی به اتمام رسانده و علاقه داشت که وارد دنیای پزشکی و درمان شود، حتی در کنکور این رشته هم شرکت کرد، ولی مشغول بازی در سریال «کیمیا» بود که نتیجه های کنکور اعلام شد و او که بعد از دو سال وقفه به دنیای بازیگری بازگشته بود، تصمیم گرفت جهت هر لحظه در این حرفه بماند و حتی تحصیلاتش را در ارتباط با بازیگری ادامه بدهد. شادمان در این گفت وگو راجع به بازیگری و نخستین تجربه اش در دنیای طنز نکاتی را مطرح کرده که در ادامه می خوانید:

چطور شد تصمیم گرفتی یک نقش طنز را تجربه کنی؟

سعید کوچولوی فیلم «میم مثل مادر» حالا دانشجوی رشته کارگردانی هست، بازیگری را به عنوان حرفه گزینش کرده و حسابی در این باره جدی هست. بعد از دو سال کار سنگین در سر

نقش هایی که بازی کرده بودم یا تاریخی بودند یا ملودرام یا اجتماعی و درنهایت بسیار جدی و حتی نسبتا تلخ. راستش اصلا به فضای کمدی فکر نکرده بودم. جهت من چالش بزرگی بود، چون کمدین نیستم و می ترسیدم بعد از نقش کیوان که یک جوان انقلابی بود که به جنگ رفت و اسیر شد و با یک پا برگشت، در نقش یک جوان بی ثبات و دست وپاچلفتی دهه هفتادی، پذیرفته نشوم، ولی با خودم گفتم من بازیگرم و باید وارد این چالش بشوم.

به نظر من کمدی بمراتب سخت تر از درام هست؛ چون مرز بسیار باریکی بین کمدی شریف و هجو و لودگی وجود دارد. این ژانر را دنبال می کردم و اعتقاد دارم سامان مقدم خیلی خوب این مرز را می شناسد.

پس روی کمک سامان مقدم حساب کردی؟

بله. او خیلی خوب این دهه را می شناسد و هر لحظه مراقب است که از آن مرز باریک عبور نکنم. البته زمانی بازی در این سریال به من پیشنهاد شد که چند هنگامی که شخصیت دهه هفتادی ها برایم دغدغه شده است بود. اصولا من خیلی به متولدان این دهه فکر می کنم! به نظرم نسل عجیبی هستند و نوع نگاهشان به اینترنت به خانواده، انسانیت و دنیا اطراف شکلی عجیب دارد…

خوش‌شانس‌ترین بازیگر بدشانسم

اما شما خودت متولد همین دهه هستی!

بله، ولی از هشت سالگی وارد دنیای کار شدم و معاشرین من دهه هفتادی ها نبودند. من خیلی شبیه دهه هفتادی ها نیستم. به همین علت پذیرفتن این نقش از بزرگ ترین چالش های زندگی من بود.

سعید کوچولوی فیلم «میم مثل مادر» حالا دانشجوی رشته کارگردانی هست، بازیگری را به عنوان حرفه گزینش کرده و حسابی در این باره جدی هست. بعد از دو سال کار سنگین در سر

پس هیچ ذهنیتی راجع به آرزوی بزرگ نداشتی!

روز اول به آقای مقدم گفتم من هیچ ایده ای ندارم، نمی دانم قرار است چه کار بکنم. ایشان مرا راهنمایی کرد. فکر می کنم سه روز از فیلمبرداری نگذشته بود که همه چیز دستم آمد و با کدگذاری راجع به این شخصیت توانستم کارم را شروع کنم؛ چون خیلی همه چیز در این سریال درست است و همه سرجای خودشان هستند.

درواقع نقشی را بازی می کنی که متعلق به نسل خودت هست، ولی از تو دور است!

خوش‌شانس‌ترین بازیگر بدشانسم

دورترین نقش به علی شادمان و به نقش های دیگری که قبلا بازی کرده ام.

در دوران کودکی به عنوان عالی ترین بازیگر کودک آشنا شدی، در دوران نوجوانی سه بار پروانه زرین عالی ترین بازیگر نوجوان را به خودت تخصیص داده شده است دادی ولی حالا وارد دنیای بزرگ ترها شده است ای و خب به عنوان نمونه گروه تحریریه سایت گرفتن دیگر کار راحت ای نیست.

بله. تعداد گروه تحریریه سایت ها کم است.

امیدوارم قسمت شما هم بشود!

من هم همین طور. راستش من از اتفاقاتی که برایم رخ داده خیلی راضی هستم. هیچ وقت تا هنگامی که زنده هستم لطف بزرگ آقای ملاقلی پور را فراموش نمی کنم. خیلی وقت ها به این فکر می کنم اگر بازیگر نمی شدم، چه باید می کردم؟ من عاشق حرفه ام هستم. بازیگری جهت من یک لذت بی انتهاست، بنابراین اگر گروه تحریریه سایت بگیرم خوشحال می شوم، حتی شاید برایش تلاش هم بکنم، ولی جهت من خود بازیگری مهم هست؛ این که مردم هنوز که هنوز است با من راجع به سعید (میم مثل مادر)، کیوان (کیمیا) یا بابک (زمانی جهت دوست داشتن) و بقیه نقش هایم حرف می زنند و احساساتشان را می گویند.

از چه چیز بازیگری اینقدر لذت می بری؟

فارغ از شهرت و پول که اصلا اهمیت آنها را کتمان نمی کنم، جهت من ذات بازیگری بی نهایت لذت بخش هست؛ این که در لحظه می توان خلاقیت به خرج داد و یک اتفاق را رقم زد. این اتفاق شاید در ورزش هم رخ بدهد یا حتی در معماری، ولی من این اتفاق را در بازیگری تجربه می کنم و بی نهایت از آن لذت می برم و عاشق این حرفه هستم. در بدترین شرایط معنوی هنگامی که جلوی دوربین می روم، می توانم همه چیز را فراموش کنم. حتی وصف آن هم جهت من سخت است و نمی دانم احساسم را درست انتقال یافته کرده ام یا نه.

معمولا کودکانی که وارد دنیای بازیگری می شوند در بزرگسالی بازیگران خیلی موفقی نیستند مگر این که والدین آنها این فضا را خوب بشناسند و در گزینش ها کمک ارزش کنند. تو در این باره مشاور داشتی؟

نه. فقط اوایل آقای ملاقلی پور تاکید می کرد: «گزیده کار کن، هر نقشی را بازی نکن، هر چیزی را قبول نکن.» ضمن این که هنگامی که داشتم وارد سن بلوغ می شدم، تصمیم گرفتم مدتی کار نکنم، چون معمولا بازیگران کودک حتی در هالیوود هم هنگامی که در دوران بلوغ فیلم بازی می کنند، تماشاچی توانایی پذیرش صورت تازه آنها را ندارد و به همین علت حتی اگر هم در کودکی درخشیده باشند، جهت هر لحظه از بین بردن خواهند شد.

سرزمین کهن بدشانسی بزرگی بود، چون زمانی پخش خواهد شد که هیچ کمکی به پیشرفت تو نمی کند!

من به جرات خوش شانس ترین بازیگر بدشانس ایرانم؛ چون در آثار خوبی بازی کردم، ولی بسیاری از آنها به دلایلی دیده نشدند. «صد سال به این سال ها» همچنان توقیف هست، «زمانی جهت دوست داشتن» فقط در جشنواره های متفاوت شرکت کرد، «رویای سینما» اصلا اکران نشد، از «سرزمین کهن» فقط چند قسمت اولش پخش شد و فعلا معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد و فیلم «اروند» که بی نظیر است در بدترین شرایط ممکن اکران شد. با همه اینها آنقدر خوش شانس بودم که با عالی ترین های سینما و تلویزیون همکاری کنم.

خستگی «سرزمین کهن» بعد از چند سال هنوز به تن من مانده هست. در 13 سالگی دو سال تمام هر روز ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شدم تا 8 شب کار می کردم، معلم شخصی از 8 تا 10 شب به من درس می داد و بعد درس ها را مرور می کردم تا ساعت 12 شب که می خوابیدم! ولی این همه انرژی که صرف آن کردم بعد از هشت سال هنوز در دنیا سرگردان است و به خودم برنگشته؛ الآن اگر این سریال پخش بشود فقط جهت من افتخاری است که زمانی با یک گروه حرفه ای همکاری کرده ام، همین!

اخبار فرهنگی – جام جم

واژه های کلیدی: سریال | بازیگر | بازیگری | بازیگران | هفتادی ها | دوران بلوغ | دوران کودکی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs