پنبه اى نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها

پنبه اى: نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها وزارت خارجه وزارت امور خارجه بین الملل آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف که حزب ندارد هزینه‌های انتخاباتی‌اش را از کجا آورده است / تاج‌زاده

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گرانترین ستاد انتخاباتی در دوره‌های قبل جهت قالیباف بوده هست. کسی که حزب ندارد باید بگوید این میلیاردها تومانی که خرج تبلیغات انتخا

قالیباف که حزب ندارد هزینه‌های انتخاباتی‌اش را از کجا آورده است / تاج‌زاده

تاج زاده: قالیباف که حزب ندارد هزینه های انتخاباتی اش را از کجا آورده است

عبارات مهم : ایران

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: گرانترین ستاد انتخاباتی در دوره های قبل جهت قالیباف بوده هست. کسی که حزب ندارد باید بگوید این میلیاردها تومانی که خرج تبلیغات انتخاباتی کرده است را از کجا آورده است.

به گزارش ایلنا، مصطفی تاج زاده در نشست با فرهنگیان که عصر امروز در محل حزب اتحاد ملت برگزار شد، گفت: در ساختار قدرت کشور عزیزمان ایران شاهد شکل گیری دو دسته نهاد هستیم. یکی نهاد انتخابیه مانند مجلس و ریاست جمهوری هست. شاخصه این نهادها این است که اگر در شرایط آزاد انتخابات برگزار شود به وسیله مردم گزینش می شوند و مسئولیت ارزش وقت مند است و نظارت پذیر هستند. همچنین در نهاد دیگر، نقد آنها تبلیغ می شود و استدلال می کنند که نقد باعث قدرت می شود. این دسته از نهادها، دامنه اختیاراتشان در برابر نهاد دست دوم به مرور در حال کم شدن است.

قالیباف که حزب ندارد هزینه‌های انتخاباتی‌اش را از کجا آورده است / تاج‌زاده

این فعال سیاسی اصلاح طلب نهاد دسته دوم را نهادهای انتصابی بیان کرد و گفت: این نهادها در سه دهه گذشته بر دامنه اختیاراتشان افزوده شده است و روز به روز قانونگذاری بر نهادهای دسته اول زیاد شده است و نهادهای دسته دوم نیز پاسخگو نیستند.

او ادامه داد: اقتصاد نیز در جامعه ما، مانند بخش سیاسی به دو دست تقسیم شده است هست. ۳۵% از درآمد نفت گاز و منابع دیگر در اختیار دولت است و حدود ۳۰% دیگر در اختیار نهادهای منصوب هستند و مابقی در دست بخش شخصی هست. هر انتخاباتی که در کشور عزیزمان ایران می شود مردم باید بین این دو گزینه گزینش کنند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گرانترین ستاد انتخاباتی در دوره‌های قبل جهت قالیباف بوده هست. کسی که حزب ندارد باید بگوید این میلیاردها تومانی که خرج تبلیغات انتخا

تاجزاده خاطرنشان کرد: اگر از بخش دوم گزینش شوند باید تلاش کنند نظر مردم را جلب و واکنش‌ها بخش انتصابی را نیز اصلاح کنند. ما می کوشیم از بخش جمهوریت نظام پاسداری کنیم.

او افزود: در نظام سیاسی کشورهای دیگر قوه قضاییه به عنوان هویت سیاسی وجود ندارد و فقط کمک می کند انتخابات از چارچوب قانون خود خارج نشود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: بخش های انتصابی در انتخابات از یک امکانات خوبی بهره مند هستند و می توانند بسیار خوب نامزدهای خود را پشتیبانی کنند. امکان ندارد ما به عنوان یک حزب چند ساله بتوانیم چنین امکاناتی را در این مدت کوتاه آماده کنیم.

قالیباف که حزب ندارد هزینه‌های انتخاباتی‌اش را از کجا آورده است / تاج‌زاده

تاجزاده افزود: از لحاظ رسانه ای هم کم و کاستی ندارند. روزنامه کشور عزیزمان ایران می گوید خبرگزاری فارس در یک ساعت ۶۸خبر علیه دولت داشت که کسی هم با آنها کار ندارد. مسئله ما نیست این نهادها جهت گیری سیاسی داشته باشند مسئله ما این است که ما را هم محدود می کنند به عنوان نمونه ادمین کانال بالای صدهزار نفر را گرفتند.

او اذعان داشت: یک طرف هر کاری دوست داشت انجام می دهد و در ان طرف هر محدودیتی جهت رقیب خود بوجود می آوردند. من یاد ندارم مقامی در جمهوری اسلامی کاری به ضرر مردم کرده باشد و آن وقت تمام تلاش خود را کند که تحقیق تفحص نشود و بعد که تحقیق و تفحص منتفی شد انقدر خوشحال شود که نامه تقدیر بنویسد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گرانترین ستاد انتخاباتی در دوره‌های قبل جهت قالیباف بوده هست. کسی که حزب ندارد باید بگوید این میلیاردها تومانی که خرج تبلیغات انتخا

او افزود: من در بازجوهایی خود گفتم شما با اصلاح طلب فاسد مسئله ندارید و گرفتاری شما اصلاح طلب های سالم است.

تاج زاده با اشاره به شعار های انتخاباتی نامزدها انتخابات گفت: آقای رییسی فرار مالیاتی را محکوم می کند ولی چند ماه پیش نامه نگاری و تلاش کردند آستان قدس را از مالیات معاف کرد. ما اصلاح طلبیم و قصد اصلاح داریم. جمهوری اسلامی ریشه پاکی دارد. هر تحولی در جامعه باید به وسیله همین ملت اتفاق بیافتد. ما نگاه به خارج نداریم منجی نهایی ملت است.

قالیباف که حزب ندارد هزینه‌های انتخاباتی‌اش را از کجا آورده است / تاج‌زاده

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات تاکید کرد: کشور عزیزمان ایران جهت همه ایرانیان است و هیچ تقسیم بندی را نمی پذیریم. ما باید به این سمت برویم که این کشور ملک مشاع همه است.

او تاکید کرد: اشتباه رییسی این است که درست در زمانی که زیر سایه ترساندن و کشور عزیزمان ایران هراسی هستیم ایشان می آید می گوید دنیا باید از کشور عزیزمان ایران بترسد. ما چقدر زیان بخاطر این نگاه دادیم. آیا دنیا نباید به ما احترام بگذارد و ما را دوست داشته باشد؟ نتیجه حرمت داشتن حفظ امنیت هست. اگر اینطور نبود بوش بعد افغانستان به کشور عزیزمان ایران حمله می کرد. اگر مردم به جلیلی رای داده بودند و الان ترامپ رییس جمهور می شد، ترامپ قبل سوریه به کشور عزیزمان ایران حمله می کرد.

تاج زاده با اشاره به بیانات قالیباف گفت: اخیرا دیدم قالیباف ۴% و ۹۶% می گوید. کار ندارم این آمار را از کجا آورده شاید چون سال ۹۶ است گفته ۹۶%. اصلا کار نداریم خواب نما شده است یا فرزند ای در زیر زمین این آمار را کشف کرده است.

او بیان داشت: قالیباف بعد جنگ پست داشته و در حکومت بوده یعنی حداقل جز ۹۶%نیست. گرانترین ستاد انتخاباتی در دوره های قبل جهت قالیباف بوده هست. کسی که حزب ندارد باید بگوید این میلیاردها تومانی که خرج تبلیغات انتخاباتی کرده است را از کجا آورده است.

تاج زاده افزود: من تصورم این است که قالیباف از نظر معنوی و روانی تحت فشار هست. لیکن افشاگری در رابطه با املاک نجومی و استخدام ها دست او را رو کرد. در اثر این تحت فشار بودن قالیباف خواسته فرار رو به جلو کند.

او خاطر نشان کرد: ولی توصیه ای که قالیباف باید توجه کند این است که ۴%که می گوید آیا کلی از حکومت است یا بخشی از آن. علی القاعده توجه ایشان به دولت و مجلس هست. یعنی قالیباف می گوید نهادی که مردم گزینش کردند زالو صفت هستند و نهادهایی که مردم گزینش نکردند جز آن ۹۶%است. یعنی آنچه مردم گزینش کردند زالو صفت گزینش کردند.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: فرض کنید آنچه می گویید درست باشد. اگر راست بگوید بنظر من اعلام شکست است که بعد چهل سال ۹۶%مردم محروم هستند. اگر هم دروغ بگوید این به تنهایی نشان می دهد این فرد صلاحیت ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | ایرانی | قالیباف | ایرانیان | اصلاح طلب | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs