پنبه اى نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها

پنبه اى: نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها وزارت خارجه وزارت امور خارجه بین الملل آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال‌های دیپلماتیک به سفارت‌خانه‌های خارجی

روابط عمومی وزارت خارجه در بیانیه‌ای به اخبار مربوط به وجود افراد و شبکه های واسطه و سوداگر در اطراف بعضی از سفارت‌خانه های خارجی در پایتخت کشور عزیزمان ایران ت

تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال‌های دیپلماتیک به سفارت‌خانه‌های خارجی

تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال های دیپلماتیک به سفارت منزل های خارجی مقیم پایتخت کشور عزیزمان ایران داده ایم

عبارات مهم : خارجی

روابط عمومی وزارت خارجه در بیانیه ای به اخبار مربوط به وجود افراد و شبکه های واسطه و سوداگر در اطراف بعضی از سفارت منزل های خارجی در پایتخت کشور عزیزمان ایران تصویر العمل نشان داد.

به گزارش ایسنا در متن این بیانیه آمده است : مطابق اصول پذیرفته شده است حقوق بین الملل و بعنوان یک قاعده عرفی، حمایت از حقوق و منافع اتباع و شهروندان یک کشور در هر نقطه ای از جهان، از جمله وظایف ذاتی دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه محسوب می شود.

تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال‌های دیپلماتیک به سفارت‌خانه‌های خارجی

با پذیرش این اصل که حمایت و صیانت از حقوق و منافع اتباع و شهروندان ایرانی در سایرکشورها، از جمله وظایف اولیه وزارت امور خارجه و نمایندگی های (سفارتخانه ها و سرکنسولگری ها) جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران محسوب می شود؛ بی شک این مسئولیت به نوعی و در مواردی در داخل مرزهای کشور نیز قابل تصور هست، بدهید صورت که حمایت از حقوق شهروندان ایرانی در تعاملات و ارتباطات آنها با سفارتخانه های خارجی مقیم کشورمان نیز بخشی از مسئولیت های وزارت امور خارجه محسوب می شود.

یکی از مصادیق این مسئولیت، صیانت از حقوق و حفظ ارزش و احترام شهروندان ایرانی در مراجعات کنسولی به سفارتخانه های خارجی هست. در همین راستا، معتقدیم برخورد با موارد تخلف و نقض مسئولیت ها و وظایف نمایندگی های خارجی در داخل کشور در ارتباط با شهروندان ایرانی، از جمله وظایف قطعی و غیرقابل چشم پوشی وزارت امور خارجه به حساب می آید.

روابط عمومی وزارت خارجه در بیانیه‌ای به اخبار مربوط به وجود افراد و شبکه های واسطه و سوداگر در اطراف بعضی از سفارت‌خانه های خارجی در پایتخت کشور عزیزمان ایران ت

عنوان بسیار مهم تعاملات و تبادلات انسانی و سفر اتباع و شهروندان یک کشور به سایر کشورها با اهداف مختلف، مانند سیاحت، تجارت، تحصیل، دیدارهای خانوادگی و …، بویژه زمانی که در فرآیندی قانونی در حال انجام هست، ممکن است در معرض آسیب ها و سوء استفاده های متفاوت قرار گیرد که البته، آسیب پذیری تبادلات انسانی بین کشورها نه عنوان تازه ای است و نه مختص به کشوری خاص.

متاسفانه به رغم تلاش ها و نظارت های انجام شده، تذکرات و راهنمائی های ارائه شده است به وسیله وزارت امور خارجه و سایر ارگان ها و نهادهای داخلی ذیربط، از مدتی قبل با مواردی از تخلف و سوء استفاده از نیازها و ضرورت های مسافرتی اتباع و شهروندان ایرانی از سوی بعضی واسطه ها و “سوداگرانِ روادید” مواجه بوده ایم که به صورتی غیرقانونی در مسیر اخذ روادید از سفارتخانه های خارجی مقیم در کشورمان قرار گرفته اند. با وجود تمهیدات و کارها پیشگیرانه، این افراد همچنان به کارها غیرقانونی خود ادامه داده و فرایند درخواست روادید از بعضی از سفارتخانه های خارجی و وقت بندی آن را تبدیل به ابزاری جهت سودجوئی و کسب درآمد نامشروع کرده اند.

همانگونه که پیش از این نیز به دفعات به اطلاع عموم شهروندان محترم ایرانی رسانده شد، عنوان سوء استفاده های نامشروع دلالان و واسطه گرانی که با بهره گیری و استفاده از عناصری در داخل بعضی سفارتخانه های خارجی، به کسب درآمد و تضییق حقوق طبیعی و شئون اخلاقی اتباع ایرانی مبادرت می کنند، با دقت و با حساسیت فراوان مورد رصد و پیگیری مستمر وزارت امور خارجه و سایر ارگان ها و دستگاه های ذیربط واقع شده است است و تذکرات مورد نیاز از کانال های مرسوم دیپلماتیک به بعضی از این سفارتخانه های خارجی مقیم در کشورمان نیز داده شده است است که خوشبختانه در مواردی از نتیجه های مثبتی برخوردار بوده است.

تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال‌های دیپلماتیک به سفارت‌خانه‌های خارجی

علی رغم این کارها و با توجه به استمرار این رویه غیرقانونی و خلاف ِشئون انسانی و مخالف ِقواعد و مقررات بین المللی به وسیله تعدادی از افراد سود جو و احتمالا مرتبط با بعضی افراد نزدیک به تعدادی از سفارتخانه های خارجی، وزارت امور خارجه حق مسلم خود می داند تا در دفاع و صیانت از حقوق و منافع و ارزش اتباع و شهروندان ایرانی، از کلیه اهرم ها و ابزارهای سیاسی، دیپلماتیک، قانونی، حقوقی و قضائی به منظور برخورد با این پدیده غیرقانونی در فرآیند اخذ روادید از سفارتخانه های خارجی استفاده نماید.

با عنایت به موارد فوق الاشاره، ضمن دادن اطمینان به اتباع و شهروندان عزیز کشورمان و تاکید بر غیرقانونی بودن هرگونه معامله بر سر اخذ روادید و وقت بندی مربوط به آن، به این واسطه ها و دلالان و رابطین و عوامل آنها در درون سفارتخانه به جد اخطار داده می شود که در صورت استمرار چنین رفتارهایی، با قاطعیت با آنها برخورد کرده و عوامل و عنصرهای ذی مدخل در این فرآیند غیرقانونی و خلاف شئون دیپلماتیک را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

روابط عمومی وزارت خارجه در بیانیه‌ای به اخبار مربوط به وجود افراد و شبکه های واسطه و سوداگر در اطراف بعضی از سفارت‌خانه های خارجی در پایتخت کشور عزیزمان ایران ت

وزارت امور خارجه مصمم است با جدیت و با بهره گیری از تمامی ظرفیت های دیپلماتیک موجود، اجازه ندهد که احترام کشور عزیزمان ایران و ایرانی به وسیله این سوداگران، مورد بی حرمتی قرار گرفته و خدشه ای به آن وارد شود.

ضمن قدردانی از اهتمام و مسئولیت شناسی بعضی هموطنان عزیز در مقابله با این رویه نادرست و غیرقانونی از طریق آگاهی بخشی، از کلیه ایرانیان عزیز و شریف نیز درخواست می نماید جهت ریشه کن ساختن این معضل، از هرگونه همکاری با عوامل مذکور خودداری و ضمن معرفی این افراد، در امر مقابله و برطرف این معضل یاری رسانند.

تذاکرات مورد نیاز را از طریق کانال‌های دیپلماتیک به سفارت‌خانه‌های خارجی

واژه های کلیدی: خارجی | ایرانی | ایرانی | ایرانیان | دیپلماتیک | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs