پنبه اى نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها

پنبه اى: نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها وزارت خارجه وزارت امور خارجه بین الملل آمریکا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ادامه ارزانی در بازار با تولیدات تازه ، کم کردن قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در بازار کم کردن یافته و این روند با ورود تولیدات تازه از استان‌های خوزستان، فارس و گرگان ادامه

ادامه ارزانی در بازار با تولیدات تازه ، کم کردن قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی

کم کردن قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی/ ادامه ارزانی در بازار با تولیدات جدید

عبارات مهم : بازار

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی در بازار کم کردن یافته و این روند با ورود تولیدات تازه از استان های خوزستان، فارس و گرگان ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، عباس کشاورز اظهار کرد: هر سال حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی و ۵.۵ میلیون تن گوجه فرنگی در کشور تولید می شود و نه تنها هیچ کمبودی جهت تامین این محصولات نداریم بلکه جزو صادرکنندگان آن به شمار می رویم. آیا که سال گذشته بالغ بر ۶۰۰ هزار تن سیب زمینی و ۵۷۰ هزار تن گوجه فرنگی به کشورهای متفاوت صادر کردیم، ولی بعضی بازه های زمانی وجود دارد که ممکن است به صورت مقطعی و کوتاه مدت قیمت ها زیاد کردن یابد که البته هم اکنون معتدل شده است است.

ادامه ارزانی در بازار با تولیدات تازه ، کم کردن قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی

وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی متعادل شده است و کم کردن یافته هست، گفت: هفته گذشته قیمت گوجه فرنگی در شیراز کیلویی ۱۴۰۰ تومان بود و در دیگر مناطق نیز قیمت ها نسبت به گذشته کم کردن یافته هست. البته تولید گوجه فرنگی از استان خوزستان و سیب زمینی از مناطقی مانند دشت گرگان در حال ورود به بازار است که قیمت ها را مجددا کم کردن می دهد و می توان گفت مزارع استان های خوزستان، گرگان و فارس آماده عرضه به بازار است.

معاون وزیر کشاورزی در امور زراعت تصریح کرد: کشور عزیزمان ایران صادرکننده سیب زمینی و گوجه فرنگی است و جای تعجب است که با بهانه های کمبود محصول گرانی این محصولات در بازار مشاهده شود و عده ای سودجو تنها به منافع شخصی خود فکر کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در بازار کم کردن یافته و این روند با ورود تولیدات تازه از استان‌های خوزستان، فارس و گرگان ادامه

البته پیش از این نیز حسین مهاجران – مدیر اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی – در این باره به ایسنا گفته بود که این دو محصول به علت آن که در این فصل کمتر از سال گذشته تولید و در بازار عرضه شده است اند، با زیاد کردن قیمت همراه شدند ولی به زودی تولیدات تازه روانه بازار می شود و تا ۱۰ روز آینده شاهد ارزانی سیب زمینی و گوجه فرنگی خواهیم بود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر سیب زمینی کیلویی ۱۸۰۰ تومان تا ۲۲۰۰ تومان در بازار میوه و تره بار عرضه می شود. قیمت گوجه فرنگی نیز از کیلویی ۴۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰ تومان است که به تدریج با ورود سیب زمینی از دشت گرگان و گوجه فرنگی از استان خوزستان شاهد ارزانی این محصولات در بازار مصرف خواهیم بود.

واژه های کلیدی: بازار | فرنگی | گرگان | خوزستان | سیب زمینی | گوجه فرنگی | گوجه فرنگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs