پنبه اى نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها

پنبه اى: نوروز انتقاد آمریکا رسانه ها وزارت خارجه وزارت امور خارجه بین الملل آمریکا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارزانی در آینده نزدیک ، قیمت مرغ بیش از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گران‌تر از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست و با توجه به کارها صورت گرفته ما

ارزانی در آینده نزدیک ، قیمت مرغ بیش از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست

قیمت مرغ بیش از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست/ ارزانی در آینده نزدیک

عبارات مهم : محصول

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گران تر از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست و با توجه به کارها صورت گرفته مانند توزیع گوشت مرغ منجمد دولتی، به زودی قیمت این محصول کم کردن می یابد و متعادل می شود.

به گزارش ایسنا، یوسف جلوخانی در نشست خبری امروز (یکشنبه) اظهار کرد: بر اساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی بر اساس هزینه های تولید کنونی هر کیلوگرم گوشت مرغ نباید گران تر از ۷۵۰۰ تومان باشد. در این شرایط اگر قیمت این محصول بالاتر از قیمت اعلام شده است باشد، شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس قانون و در جهت تنظیم بازار به بازار ورود کرده و این محصول را که از مرغداران کیلویی ۶۴۰۰ تومان به هنگام ارزانی بیش از حد خریداری کرده هست، کیلویی ۵۳۰۰ درب سردخانه تحویل می دهد که باید نهایتا کیلویی ۵۷۰۰ تومان به دست مصرف کنندگان برسد.

ارزانی در آینده نزدیک ، قیمت مرغ بیش از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ تحت تاثیر عرضه دولتی این محصول قرار گرفته هست، افزود: طی روزهای گذشته قیمت گوشت مرغ روند کاهشی داشته هست، آیا که در هفته گذشته هر کیلوگرم از این محصول در میدان بهمن ۷۲۰۰ تا ۷۴۰۰ تومان عرضه می شد که امروز به کیلویی ۷۱۰۰ تومان رسیده است و در ادامه آنقدر توزیع گوشت مرغ منجمد را ادامه می دهیم تا بتوانیم قیمت این محصول را کنترل کنیم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: باید ساختن فرهنگ مورد نیاز در جهت مصرف گوشت مرغ منجمد صورت گیرد آیا که با توجه به فرآیند کشتار تا ذخیره سازی این محصول به جرات می توان گفت: گوشت مرغ منجمد کیفیت بیشتری نسبت به مرغ گرم دارد. آیا که مرغ های خریداری شده است جهت ذخیره سازی سایزبندی می شوند و بعد از آن در مراحل متفاوت کشتار تا ذخیره سازی مورد نظارت دقیق شرکت دامپزشکی از نظر بهداشتی و شرعی قرار می گیرد. البته مصر ف کنندگان باید دقت کنند که این محصول را به اندازه نیاز خود در هر روز تهیه کنند یا آنکه بعد از برطرف انجماد مرغ را به صورت کامل مصرف کنند و ترجیحا آن را دوباره منجمد و نگهداری نکنند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گران‌تر از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست و با توجه به کارها صورت گرفته ما

عرضه گوشت قرمز گرم وارداتی جهت تنظیم بازار

جلوخانی اعلام کرد: به غیر از عرضه گوشت منجمد وارداتی از کشورهایی مانند برزیل، در جهت احترام به سلیقه مصرف کنندگان جهت مصرف گوشت گرم، اقدام به واردات گوشت قرمز از کشورهایی مانند گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، استرالیا، روسیه و … کرده ایم. بر این اساس هر کیلوگرم گوشت قرمز آسیای میانه ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم گوشت قرمز استرالیایی ۳۳ هزار تومان در مراکز متفاوت عرضه، فروخته می شود.

وی اضافه کرد: همچنین تعرفه واردات این محصول نیز از ۲۶ درصد به ۵ درصد کم کردن یافت به شرط آنکه توزیع آن کاملا زیر نظر دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام باشد. این اتفاق در حال حاضر رخ داده است و در فروشگاه های زنجیره ای بسیاری قابل عرضه است و جهت زیاد کردن سه برابری وارداتی گوشت گرم خارجی هیچ محدودیتی نداریم.

کنسرو مرغ بورسی شد

ارزانی در آینده نزدیک ، قیمت مرغ بیش از ۷۵۰۰ تومان منطقی نیست

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: عرضه کنسرو گوشت مرغ از طریق بورس کالا طی یک ماه گذشته شروع شده است که قیمت خرده فروشی آن حدود ۲۷۰۰ تومان است ولی تاکنون استقبال مورد نیاز از این محصول صورت نگرفته است و امیدواریم این محصول که تحت عناوین و برندهای متفاوت تولید می شود، مورد توجه مردم و مصرف کنندگان قرار گیرد.

جلوخانی گفت: همچنین جهت ایجاد ذخایر استراتژیک جهت پنج محصول مرغ، گوشت، ذرت، سویا و جو کارها مورد نیاز صورت گرفته و هم اکنون به اندازه کافی انبارهای ذخایر استراتژیکی کشور از این محصول مملو هست. البته خرید تضمینی ذرت و جو بر اساس عرضه در بورس کالا صورت می گیرد به گونه ای که این محصولات بعد از فروخته شدن در بورس کالا، اگر مابه التفاوتی نسبت به خرید تضمینی اعلام شده است از سوی دولت داشته باشد، شرکت بازرگانی دولتی مابه التفاوت آن را بعد از تخصیص بودجه از سوی شرکت برنامه و بودجه به حساب کشاورزان واریز می کند.

واژه های کلیدی: محصول | محصولات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs